CLASSIC VINTAGE X

Vintage Classic X dostarczają wybitnego muzykalnego brzmienia z obudowy o unikalnym designie, inspirowanej stylem retro i luksusowo wykończonej. Kolumny głośnikowe o niespotykanej skali dźwięku są zdolne do budowania emocji muzycznych na poziomie takim jak współczesne głośniki za wielokrotność ich ceny. Prostokątna obudowa o dużej objętości z portem BassTrax pozwala wyjątkowemu przetwornikowi IsoFlare o średnicy 250mm, na dostarczenie najlepszych efektów dźwiękowych wspartych na wiodącej w klasie cenowej mocy, dynamice i rysowaniu efektów przestrzennych. Vintage Classic X to wspaniała kolumna głośnikowa dla miłośników muzyki z zamiłowaniem do „starych dobrych czasów”. Oferuje tradycyjny stosunek wielkości czarnej ścianki przedniej do wielkości przetwornika, panele z prawdziwego drewna i złote wykończenia. Podobnie jak w innych modelach serii, tak i tu jest możliwość w pełni analogowej regulacji barwy tonu w zakresie średnio i wysokotonowym a jej działanie pokazane jest na przebiegach charakterystyk częstotliwościowych. Prawdziwe dziecko lat 70-tych, z osiągami rodem z lat 20-tych XXI wieku.

WYKOŃCZENIE

Orzech

DANE TECHNICZNE

Typ systemu : 2-drożny, port skierowany w dół, podwójna wnęka, dyfuzor BassTrax Tractrix

Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 20 - 280

Moc szczytowa: (Watt) 560

Moc ciągła: (Watt RMS) 140

Czułość: (2,83 V @ 1 m) 94dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 28Hz - 26kHz

Głośniki: 1 x 250mm przetwornik punktowy IsoFlareTM, wielowłóknista membrana nisko/średniotonowa z zawieszeniem FyneFluteTM, 75mm kopułka wysokotonowa ze stopu tytanu, system magnesów ferrytowych

Częstotliwość zwrotnicy: 750Hz

Typ zwrotnicy: Bi-wired pasywny niskostratny, 2. rzędu dolnoprzepustowy, 2. rzędu górnoprzepustowy

Regulacja systemu: Energia wysokich częstotliwości (1.8kHz - 26kHz) +/- 3dB, Obecność (2.5kHz - 5.0kHz) +/- 3dB

Wymiary: WxSzxG HxWxD 918 x 450 x 381mm (36.1 x 17.7 x 15.0")

Wykończenia: Orzech, Płyta pilśniowa o wysokiej gęstości, fornirowana orzechem włoskim z rozbudowanym wewnętrznym usztywnieniem

TESTY

" Jest tu wielkie poczucie muzycznego rozmachu, które sprawia, że słuchanie tych głośników jest świetną zabawą. "

"...generują przyjemny, zrównoważony tonalnie dźwięk ze stabilnym i skupionym obrazowaniem stereo. "

"...Te cechy są oczywiste podczas słuchania Romea i Julii Prokofiewa. Ten utwór jest surowym testem, wymagającym od głośników dostarczenia dużych zmian dynamicznych z mięśniami, przy jednoczesnym zachowaniu opanowania i kontroli, aby poradzić sobie z gęstą partyturą. Fynes należycie wywiązują się z tego zadania z imponującym poczuciem skali i autorytetu. "

"...głośniki te są tak niezwykle zwrotne w sposobie odtwarzania basu, że uważamy to za zdecydowanie lepsze od ciężkiego sposobu, w jaki większość kolumn podłogowych radzi sobie z tą częścią zakresu częstotliwości."

"Vintage Classic X firmy Fyne Audio zawsze będą czymś w rodzaju produktu Marmite. Ich wygląd bez wątpienia podzieli opinie, ale za tą staroświecką estetyką kryje się tak wiele talentu, że zachęcamy każdego, kto ma szczęście być na rynku, do umieszczenia go na krótkiej liście. Zamknij oczy, jeśli musisz. Będziesz zadowolony, że podjąłeś ten wysiłek."