SUPER TRAX

Ulepszenie istniejącego systemu

SuperTrax działa optymalnie z naszym przetwornikiem punktowym IsoFlare, jednak każdy głośnik zauważy poprawę dźwięku.

Doświadczenie 360 stopni

Dzięki zastosowaniu naszego opatentowanego dookólnego głośnika super-wysokotonowego z wyrównaniem czasowym, energia odbita w pomieszczeniu ma taką samą strukturę harmoniczną jak energia bezpośrednia na osi, co zapewnia korzyści w zakresie postrzeganego powietrza i przestrzeni.

Osiągnij 60 kHz dzięki naszej
kopułce TPCD

Aluminium, tytan i magnez mają zakres częstotliwości od około 20 kHz do 32 kHz i chociaż są uważane za poza pasmem audio, mogą być postrzegane jako szorstkie. Nasz unikalny materiał Thin Ply Carbon Diaphragm (TPCD) umożliwia uzyskanie wielu punktów podziału i wyższych częstotliwości, zapewniając bardziej naturalny dźwięk.

REWELACYJNY DŹWIĘK

Istota muzyki tkwi nie tylko w głębi basu, fakturze i szczegółowości średnich tonów, ale także w czystości wysokich tonów. Gustownie wykonany, aby odzwierciedlić wpływy projektowe serii Vintage, SuperTrax wykracza poza tradycyjne wrażenia dźwiękowe, rozszerzając zakres częstotliwości głośników o kilka oktaw powyżej zwykłej granicy ludzkiego słuchu. To rozszerzenie wzbogaca muzykę o zwiększoną dokładność tonalną, wyraźniejszą reakcję na transjenty oraz poczucie powietrza i przestrzeni, wzmacniając nawet najniższe częstotliwości. Jesteśmy przyzwyczajeni do koncepcji dodawania subwoofera, który nie tylko dodaje basu, ale poprawia dokładność fazową muzyki. Dodanie głośnika superwysokotonowego robi to samo przy wysokich częstotliwościach, a to właśnie rozszerzona dokładność fazowa, która zachowuje harmoniczną strukturę muzyki, jest dużą częścią tego, co "czujemy".

Obrazowanie 360 stopni

Wiemy, że im wyższa częstotliwość, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia promieniowania przypominającego pochodnię. Aby temu zaradzić, wyszliśmy poza konwencjonalny, skierowany do przodu głośnik superwysokotonowy. Wielokierunkowa konstrukcja SuperTrax promieniuje energię w zakresie 360 stopni, otaczając użytkownika sferą spójnego dźwięku. Jest to możliwe dzięki naszemu opatentowanemu radiatorowi SuperTrax z rewolucyjnym podejściem do rozpraszania dźwięku.

Brak transmisji częstotliwości

Urządzenia strzelające do przodu będą miały bardzo wąską dyspersję przy tych częstotliwościach ultradźwiękowych, co oznacza, że będą emitować dźwięk jak pochodnia. 360-stopniowa konstrukcja SuperTrax oznacza, że nie będzie promieniowania, ale zamiast tego będzie wciągająca scena dźwiękowa.

Równomierna reakcja pod każdym kątem

W typowym pomieszczeniu duża część dźwięku odbieranego przez ludzkie ucho to odbicia generowane przez reakcję głośnika poza osią. W związku z tym każde ulepszenie z głośnikiem superwysokotonowym jest najlepiej obsługiwane przez urządzenie dookólne z równomierną reakcją pod dowolnym kątem, umieszczone w akustycznym centrum głównego przetwornika.

Opatentowany

Profil Tractrix

Wiadomo, że utrzymuje kąt 90 stopni na każdym przecięciu rozszerzającego się czoła fali. Płaszczyznowe czoło fali akustycznej generowane przez kopułkę jest przekładane na sferyczne czoło fali do pomieszczenia, gdzie spotyka się z dyfuzorem.

Zdolność do wyrównania czasowego

Dodanie SuperTrax, po wyrównaniu czasowym do akustycznego środka IsoFlare, zmniejszy błąd fazy wysokich częstotliwości poprzez przesunięcie punktu odcięcia dolnoprzepustowego znacznie wyżej.

Ujawnianie szczegółów harmonicznych

Każdy głośnik lub urządzenie audio wykazuje funkcję filtra dolnoprzepustowego i w konsekwencji działa jako niezależne od częstotliwości opóźnienie czasowe w paśmie przepustowym, inaczej znane jako liniowa odpowiedź fazowa.

Aby zmniejszyć błąd fazowy niskich częstotliwości, dodajemy subwoofer, który nie tylko dodaje basy. To właśnie redukcja błędu fazy jest jedną z głównych zalet dobrze zintegrowanego subwoofera. Muzyka bez wyraźnej zawartości basu będzie brzmiała bardziej naturalnie, gdy błąd ten zostanie usunięty.

Podobnie, dodanie głośnika superwysokotonowego, wyrównanego czasowo do akustycznego centrum IsoFlare, zmniejszy błąd fazowy wysokich częstotliwości, przesuwając punkt odcięcia dolnoprzepustowego znacznie wyżej. Tak więc, nawet jeśli na razie zignorujemy percepcję dźwięku powyżej 20 kHz, dodanie głośnika superwysokotonowego lepiej zachowa harmoniczne relacje między instrumentami i będzie widoczne aż do niskich częstotliwości. Jest to bardzo ważny fakt, który nie jest intuicyjny.

Spektrum wykraczające poza słuch

Badania ujawniają, że instrumenty muzyczne emitują energię do 50 kHz i więcej częstotliwości, które kiedyś uważano za poza naszą percepcją. Badania wykazały jednak, że te ultradźwiękowe tony wpływają na nasze wrażenia słuchowe, nawet jeśli nie są bezpośrednio słyszalne. SuperTrax przechwytuje to spektrum, zapewniając, że nie tylko słuchasz muzyki, ale także ją odbierasz.

Rewolucja TPCD

Sercem SuperTrax jest cienkowarstwowa membrana węglowa, nowy rodzaj materiału kopułkowego, pozwalający na osiągnięcie częstotliwości do 60 kHz, przed wprowadzeniem kontrolowanego rozpadu dźwięku. Umożliwia to liniową i rozszerzoną charakterystykę częstotliwościową bez zniekształceń, zapewniając w ten sposób dźwięk o wysokiej dokładności, zgodnie z zamierzeniami artysty.

Zacisk uziemienia

Zawiera dodatkowy zacisk uziemiający, który uziemia obudowę sterownika, aby zapobiec maskowaniu drobnych szczegółów przez zakłócenia o częstotliwości radiowej.

Regulacja HF

Elementy sterujące wyjściem HF są zintegrowane na górze obudowy, oferując użytkownikowi regulację energii wysokich częstotliwości, zapewniając dostosowanie do preferowanego brzmienia.

DANE TECHNICZNE

Maksymalna zalecana moc wzmacniacza : (Watt RMS) 400

Czułość (2,83 V przy 1 m): Odpowiednia dla głośników o typowej głośności do 98 dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia (-6dB typowo w pomieszczeniu): 16kHz -60kHz

Jednostka : 25 mm (1") cienkowarstwowa membrana węglowa (TPCD) z systemem magnesów neodymowych

Typ zwrotnicy: Górnoprzepustowa 3. rzędu 16 kHz, poddana obróbce kriogenicznej

Regulacja systemu: +/- 3dB od ustawienia nominalnego

Wymiary: WxSzxG 86 x 140 x 257 mm (3,4 x 5,5 x 10,1")