SERIA F700

POZNAJ SERIĘ F700

Wyrafinowana, elegancka i potężna seria Fyne Audio F700 wyznacza nowe standardy w zakresie wydajności głośników i ich estetycznego wyglądu. Zbudowana w Wielkiej Brytanii, z innowacyjnymi przetwornikami IsoFlare i systemem rozpraszania BassTrax, pięcioczęściowa seria F700 wykorzystuje technologię zaczerpniętą z flagowej serii Fyne Audio F1, tworząc bardziej przystępną cenowo konstrukcję high-end dla współczesnego domu.

Przetworniki punktowe promieniujące energię izotropową, magnezowe głośniki wysokotonowe, silniki neodymowe i zwrotnice poddane głębokiej obróbce kriogenicznej wskazują na szereg ekstremalnych technologii zastosowanych w ich wnętrzu. Zaokrąglone, podwójnie strojone obudowy wykonane z najlepszej brzozowej sklejki, masywne metalowe cokoły ze zintegrowanymi dyfuzorami o profilu tractrix i bogate wykończenie lakierem fortepianowym zapewniają luksus na zewnątrz.

W rezultacie powstała wyjątkowa seria współczesnych kolumn hi-fi o niezrównanej specyfikacji, zapierającej dech w piersiach estetyce i parametrach, wykorzystująca wieloletnie doświadczenie zespołu Fyne Audio w projektowaniu najlepszych kolumn głośnikowych na świecie.

OBUDOWA

Ręcznie wykonane obudowy głośników serii F700 mają unikalnie wyrzeźbiony kształt, zaprojektowany tak, aby cieszyć zarówno ucho, jak i oko. Krzywizna każdego panelu została precyzyjnie obliczona w celu rozproszenia fal stojących, pozwalając na wydobycie najdrobniejszych szczegółów muzycznych, podczas gdy rozległe usztywnienia wewnętrzne wzmacniają neutralność brzmieniową obudowy. Obudowę wykonano z brzozowej sklejki o wysokiej gęstości, wybranej ze względu na wyjątkowo niską barwę dźwięku, i wyposażono w skomplikowany, dwuwnękowy system strojenia. Każda obudowa jest starannie wykonana zgodnie z najwyższymi standardami jakości wewnątrz i na zewnątrz. Luksusowy lakier fortepianowy o wysokim połysku, dostępny w kolorze czarnym, białym lub w okleinie orzechowej, stanowi wykończenie wystawnej estetyki serii F700.

ZWROTNICA

Zwrotnica serii F700 jest wynikiem zaopatrywania się w najlepsze komponenty audio z całego świata oraz bogatego doświadczenia firmy Fyne w projektowaniu sieci. W rezultacie powstała zwrotnica o niewiarygodnej neutralności, łącząca cewki o niskiej stratności, wysokiej klasy kondensatory Claritycap i posrebrzane okablowanie wewnętrzne Van den Hul® o wysokiej czystości w celu uzyskania możliwie najczystszej ścieżki sygnału. Każda zwrotnica serii F700 poddawana jest głębokiej obróbce kriogenicznej. Ten proces bardzo szybkiego zamrażania i powolnego rozmrażania zmniejsza mikrostres w komponentach, okablowaniu i połączeniach lutowanych, maksymalizując transfer sygnału i zapewniając większą przejrzystość dźwięku. Panel zacisków bi-wired wykorzystuje pozłacane kable połączeniowe i najwyższej jakości pozłacane zaciski. Piąty zacisk służy do uziemienia, co dodatkowo zapobiega maskowaniu drobnych szczegółów przez zakłócenia o częstotliwości radiowej.

SYSTEM PORTÓW BASSTRAX

Flagowy system portów basowych Fyne Audio BassTrax Tractrix z dyfuzorem jest zintegrowany we wszystkich modelach F700. Zastosowanie dużego, skierowanego w dół portu z matematycznie opracowanym stożkowym dyfuzorem o profilu tractrix tworzy prawdziwy 360-stopniowy front falowy LF. Rezultatem jest niezrównana integracja basu w każdym pomieszczeniu, oferująca głębię i skalę dużego głośnika z obudową portową, bez potencjalnego rozdęcia basu spowodowanego typowymi interakcjami między portem a pomieszczeniem. Inteligentna konstrukcja sprawia, że głośniki serii F700 są znacznie mniej wrażliwe na położenie w pomieszczeniu niż tradycyjne głośniki Hi-Fi, co umożliwia łatwe umieszczenie ich w pomieszczeniu ze względów estetycznych lub praktycznych.

TECHNOLOGIA STEROWNIKÓW

Sercem każdego modelu F700 są przetworniki ze źródłem punktowym IsoFlare. Dzięki zastosowaniu flagowej technologii Fyne'a z serii F1, głośniki IsoFlare wyposażone są w 25-milimetrową, magnezową membranę kompresyjnego głośnika wysokotonowego, zamontowaną współosiowo w sercu potężnego przetwornika MF/LF ze sztywną membraną z wielu włókien i otoczką z rolki FyneFlute.

Kompresyjne przetworniki wysokotonowe o dużej mocy emitują promieniowanie izotropowe, zapewniając niezrównane obrazowanie i równomierną charakterystykę częstotliwościową. Silniki neodymowe z wentylowanymi komorami tylnymi i metalowym nabiegunnikiem odprowadzają ciepło i zapewniają wyjątkową moc. Bezpośrednie wyjście z membrany zostało fachowo dostrojone za pomocą falowodu HF o unikalnej geometrii, który zapewnia niewiarygodnie płaską charakterystykę częstotliwościową do ponad 30 kHz.

Sekcja nisko-średniotonowa głośników IsoFlare oraz przetworniki pomocnicze w modelach podłogowych wykorzystują opracowaną przez Fyne membranę wielowłóknową, charakteryzującą się niezwykle naturalnie brzmiącą średnicą i szybkim atakiem transjentów. Unikalne otoczenie walca FyneFlute jest ukształtowane w taki sposób, aby skuteczniej odprowadzać energię stożka, eliminując niepożądane rezonanse z podbarwiania mikrodetali basu i średnicy. Masywny zespół silnika zawiera magnes skupiający strumień magnetyczny w celu zwiększenia czułości w zakresie niskich częstotliwości, co daje w efekcie przetwornik, który może z łatwością oddać dynamikę wysokoenergetycznych instrumentów.

Wysoka moc przenoszenia i wysoka efektywność to cechy charakterystyczne konstrukcji źródła punktowego IsoFlare. Potężne przetworniki IsoFlare o średnicy 200 mm i 250 mm w serii F700 w komfortowy sposób spełniają obietnicę dynamiki muzyki na żywo i realistycznych poziomów ciśnienia akustycznego w całym zakresie.