- IsoFlare™ Fyne Audio to nazwa przetwornika akustycznego mającego wszelkie cechy punktowego źródła dźwięku. W środku pełnopasmowego głośnika nisko/średniotonowego znajduje się falowód wyprowadzający dźwięk generowany przez ukrytą kopułkę wysokotonową. Perfekcyjne „sklejenie” momentu, w którym faktycznie dźwięki o różnych częstotliwościach, wytwarzanych przez dwie współpracujące membrany, opuszczają głośnik, pozwala na wytworzenie nieprawdopodobnie realistycznego obrazu stereofonicznego. Muzyka brzmi jakby wychodziła z jednego punktu w przestrzeni. 

Kosz przetwornika IsoFlare™ wytwarzany z aluminium jest sztywny i pozbawiony wszelkich wibracji. Membrana głośnika niskośredniotonowego wytworzona jest z długowłóknistej celulozy.

Kopułka, obsługująca zakres wysokotonowy, zbudowana jest z tytanu lub z magnezu (w zależności od modelu). Unikalna geometria falowodu ułatwia zachowanie płaskiej charakterystyki promieniowanych częstotliwości i pozwala uniknąć wewnętrznych odbić.

- BassTrax™ Fyne Audio to technika stosowana w modelach wszystkich serii z wyłączeniem linii F3..i. Jest to system portów wyprowadzający powietrze z obudów w kierunku podłogi. 

Poniżej otworu wentylującego obudowę znajduje się profilowany dyfuzor zamieniający płaskie czoło fali opuszczającej tunel, w falę rozszerzającą się do postaci sferycznej i opuszczającej konstrukcję już w kącie 360˚. W ten sposób energia akustyczna pochodząca od tylnej, niewidocznej strony membrany, przekazywana jest efektywnie i równocześnie całemu powietrzu znajdującemu się w pokoju. Ten sprytny układ dodatkowo sprawia, że ustawienie kolumn głośnikowych Fyne Audio w pomieszczeniu odsłuchowym jest mniej krytyczne, niż ma to miejsce w przypadku zestawów z tradycyjnym tunelem bass reflex.

- FyneFlute™ Fyne Audio to technologia budowy górnego zawieszenia membrany. Dzięki niewielkim wyżłobieniom, tworzącym niejednorodną strukturę tworzywa, uzyskano eliminację szkodliwego blokowania wychyłu membrany, zmniejszenie podbarwień reprodukowanego dźwięku i zapewnienie większej dokładności w odwzorowaniu muzyki.