F704

Model F704, zbudowany w Wielkiej Brytanii, charakteryzuje się zastosowaniem najlepszych nowych technologii opracowanych i stale udoskonalanych przez doświadczonych inżynierów Fyne Audio. Przetwornik IsoFlare o średnicy 300mm, zaczerpnięty z flagowej linii F1, w połączeniu z głośnikiem basowym o wielowłóknistej membranie o takiej samej średnicy, tworzy tandem który potrafi z niespotykaną swobodą i spokojem odtworzyć najbardziej dynamiczne dźwięki dowolnego instrumentu czy wielkiej orkiestry symfonicznej. Stabilizujący konstrukcję metalowy cokół w połączeniu z dyfuzorem najniższych częstotliwości BassTrax, zapewniają wspaniałe, pozbawione podbarwień odtwarzanie basu. F704 dostępny jest w luksusowym lakierze fortepianowym o wysokim połysku, nałożonym na czarną, białą lub orzechową okleinę naturalną. Flagowy okręt serii zapewnia oszałamiającą dynamikę pozwalającą w porywający sposób doświadczyć dźwięku Hi-Fi.

WYKOŃCZENIE

Czarny Piano Gloss

Orzech Piano Gloss

Biały Piano Gloss

DANE TECHNICZNE

Typ systemu : 2 ½-drożny, port wylotowy skierowany w dół, z dyfuzorem BassTrax Tractrix, podwójny system ładowania wnęk

Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 20 - 300

Moc szczytowa: (Watt) 600

Moc ciągła: (Watt RMS) 150

Czułość: (2,83 V @ 1 m) 96dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 24Hz - 26kHz

Głośniki: 1 x 300 mm głośnik źródłowy IsoFlareTM, wielowłóknista membrana nisko/średniotonowa, górne zawieszenie FyneFluteTM , 75 mm tytanowa kopułka wysokotonowa, ferrytowy układ magnetyczny.  1 x 300 mm głośnik niskotonowy z membraną wielowłóknistą, górne zawieszenie FyneFluteTM.

Częstotliwość zwrotnicy: 200 Hz i 900 Hz

Typ zwrotnicy: Bi-wired, pasywna, niskostratna, dolnoprzepustowa 2. rzędu i górnoprzepustowa 1. rzędu. Głęboka obróbka kriogeniczna

Wymiary: WxSzxG 1339mm x 540mm x 561mm (52,7 x 21,3 x 22,1")

Waga: każda 67kg

Wykończenia: Orzech Piano Gloss / Czarny Piano Gloss / Biały Piano Gloss

TESTY

"Wielkoformatowe kolumny mogą nie być dla każdego, ale wnoszą do pomieszczenia odsłuchowego wiele zalet, których mniejsze kolumny nie są w stanie zrealizować. Zdolność Fyne Audio F704 do zręcznego pokazywania dużych zmian dynamiki i wstrząsającego pomieszczeniem basu, przy jednoczesnym wyczarowywaniu rozległej sceny dźwiękowej, jest nie lada osiągnięciem inżynierskim. Przetworniki typu point source radykalnie zmniejszają złożoność rozmieszczenia tego głośnika w pomieszczeniu, oferując znakomitą wydajność poza osią. System dyfuzorów BassTrax pomaga również wygładzić reakcję pomieszczenia na niskie częstotliwości. 

Jeśli preferujecie złożoną, wielowarstwową muzykę, to Fyne Audio umożliwiają separację treści na poziomie inżyniera masteringu, dzięki czemu bogato wyprodukowana muzyka staje się winną przyjemnością. Na drugim końcu spektrum, muzyka uboga lub pełna wokali wydaje się pozytywnie eteryczna. Niezależnie od tego czy odtwarzasz cichą czy głośną muzykę, głośnik ten wydaje się siedzieć i uśmiechać do Ciebie, zadowolony, że ma jeszcze wiele do zaoferowania!

Widać, że w ten produkt włożono wiele miłości, potu i poświęcenia. W porównaniu z JBL K2 S9900, który niedawno recenzowałem, F704 jest w podobnym stylu - jest odważnie dynamiczny, z dobrze zdefiniowanym basem i doskonałą wydajnością poza osią. Jeśli więc szukacie pary naprawdę dużych i zdolnych kolumn podłogowych, to powinny one znaleźć się na samym szczycie waszej listy odsłuchowej."

Fyne F704 in HF+ (compressed).pdf

"Wcześniej określiłem F704 jako "jednostkę absolutną", ale to nie jest ścisła prawda. Jasne, to duży i ciężki głośnik (zwłaszcza jak na brytyjską produkcję), ale nie ma w nim ani krztyny czy nadmiaru masy. Bas jest czysty, głęboki i mocny, z dobrą szybkością. Zdał nawet test Trentemollera, z szybkimi, głębokimi nutami basu z syntezatorów, które nie dławią portu down-liring; jest to pewna oznaka naprawdę inteligentnego projektu głośnika. Praktycznie każdy, kto pisał o produktach Fyne Audio, używał tego sformułowania, ale F704 to głośnik "szlachetny". Jest antytezą "nudnych, ale wartościowych" głośników, a jednak potrafi być niezwykle cywilizowany i wyrafinowany. Czasami chcemy głośnika, który będzie szumiał w tle, innym razem głośnika, który może nas oczarować i wciągnąć, a czasami po prostu musimy imprezować na całego. F704 ma wszystkie te cechy!"