F57SP-6

Głośniki z serii F57SP zostały opracowane tak by pod względem brzmienia, impedancji i efektywności, zapewnić generowanie wzorcowej sceny dźwiękowej i pełną integrację z dowolnymi głośnikami z serii F500SP i F700 pracującymi w systemie kina domowego jako głośniki główne. Obie zapowiedziane konstrukcje wykorzystują przetworniki IsoFlare, które w zależności od modelu mają: 6” (około 150 mm) lub 8” (około 200mm) średnicy i są uzupełnione o dopasowany wielkością przetwornik basowy, dodający głębi i zwiększający dynamikę i skalę dźwięku. Oba głośniki centralne zawierają dodatkowo pomocnicze promienniki basowe ABR (auxiliary bass radiator), pozwalające rozszerzyć pasmo najniższych częstotliwości. Przetwornik Fyne ABR wyposażony jest w pełen układ cewka/magnes i nie jest tylko typową membraną bierną. 

W zależności od tego czy głośnik pracuje w wolnej przestrzeni czy też znajduje się blisko ściany, użytkownik ma możliwość uruchomienia Fyne ABR jako dodatkowego tłumika niskotonowego lub wymuszenia na nim pracy jako membrany biernej. O wykorzystaniu Fyne ABR decyduje ustawienie przełącznika umieszczonego na tylnej ściance głośnika centralnego. 

Model F57SP-6 przeznaczony jest do współpracy z kolumnami F500SP/F501SP i F700, natomiast model F57SP-8 będzie doskonale współgrał z kolumnami wyposażonymi w przetworniki 8 calowe i większe. Podobnie jak pasujące do nich wyglądem i dźwiękiem głośniki frontowe, tak też głośniki centralne zbudowane są bardzo solidnie, mają precyzyjnie zestrojone zwrotnice zbudowane z elementów wysokiej klasy i okablowanie z posrebrzanej miedzi. Wykończone mogą być w kolorze: czarnym, białym i orzechowym na wysoki połysk.

WYKOŃCZENIE

Czarny Piano Gloss

Orzech Piano Gloss

Biały Piano Gloss

DANE TECHNICZNE

Typ systemu : 2 ½ drożny z regulowanym tłumieniem ABR

Zalecana moc wzmacniacza: (Watt RMS) 30 - 180

Moc szczytowa : (Watt ) 360

Moc ciągła: (Watt RMS) 80

Czułość: (2,83 V @ 1 m) 91dB

Impedancja nominalna: 8 Ohm

Pasmo przenoszenia: (-6dB typowo w pomieszczeniu) 47Hz - 34kHz

Głośniki: 1 x 150mm przetwornik punktowy IsoFlareTM, wielowłóknista membrana basowa/średniotonowa, zawieszenie FyneFluteTM , 25mm magnezowa kopułka kompresyjna głośnika wysokotonowego, neodymowy system magnetyczny. 1 x 150mm przetwornik basowy, wielowłóknista membrana, otoczka FyneFluteTM. 1 x 150mm ABR, stożek z wielu włókien, zawieszenie FyneFluteTM.

Częstotliwość zwrotnicy: 250Hz & 1.7kHz

Typ zwrotnicy: Bi-wired pasywny niskostratny, 2. rzędu dolnoprzepustowy, 1. rzędu górnoprzepustowy

Wymiary: WxSzxG 210 x 600 x 250mm (8.3 x 23.6 x 9.8")

Waga: 15,2kg

Wykończenia: Orzech Piano Gloss / Czarny Piano Gloss / Biały Piano Gloss