SERIA F300i

POZNAJ SERIĘ F300i

Seria F300i ulepsza wielokrotnie nagradzaną serię F300 dzięki ulepszonej tytanowej kopułce wysokotonowej i zmodernizowanej zwrotnicy. Oferując wzmocnione wysokie tony i zwiększając skalę specyfikacji oraz audiofilską wydajność niezrównaną w swojej cenie, linia ta zapewnia wszechstronność miłośnikom muzyki i entuzjastom filmów. Dostępne w trzech kolorach i do wyboru dwa modele półkowe lub podstawkowe, dwie kolumny podłogowe i głośnik centralny LCR, to wiele opcji, które można dopasować do różnych środowisk odsłuchowych i kina domowego.

OBUDOWA

Dobrze skonstruowana obudowa głośnika jest punktem wyjścia dla każdego głośnika o wysokiej wydajności. Wyjątkowa sztywność jest zapewniona we wszystkich modelach F300i poprzez kombinację paneli MDF, które są wewnętrznie usztywnione. Dodatkowa sztywność jest osiągana poprzez sprzężenie magnesu przetwornika niskich częstotliwości z usztywnieniem obudowy przy użyciu rezonansowego kitu pochłaniającego. Poszerzenie śladu w modelach podłogowych, przy użyciu cokołu z kolcami sprzęgającymi podłogę, zapewnia stabilność dla ścisłego basu i dokładnego obrazowania stereo.

ZWROTNICA

Optymalna wydajność każdego z modeli F300i jest zapewniona przez zastosowanie wysokiej jakości precyzyjnych komponentów w obrębie zwrotnicy, w tym niskostratnej cewki z laminowanym rdzeniem LF i kondensatorów polipropylenowych HF. Pomimo, że projekty są optymalizowane komputerowo, precyzyjne dostrajanie jest zawsze podejmowane poprzez krytyczne odsłuchy. Pozłacane terminale głośnikowe zapewniają czystą ścieżkę sygnału, a topowy model F303i wyposażono w terminale bi-wire w celu dalszej poprawy osiągów.

TECHNOLOGIA PRZETWORNIKÓW

Fyne Audio dąży do zapewnienia najlepszej w swojej klasie wydajności na wszystkich poziomach cenowych i staranny dobór komponentów dla przetworników F300i pomaga osiągnąć ten cel.

Wykorzystanie papierowej membrany z wielu włókien w przetwornikach nisko/średniotonowych zapewnia naturalne brzmienie średnicy i czyste zachowanie transjentów. W centrum przetwornika umieszczono wtyczkę fazową, która zapewnia gładką charakterystykę obniżenia średnicy. Technologia FyneFlute, zastosowana na gumowym obramowaniu membrany głośnika, zapewnia niejednorodny interfejs, który bardzo efektywnie odprowadza energię z membrany głośnika.

TWEETER

Udoskonalając swój wielokrotnie nagradzany poprzednik, głośnik wysokotonowy serii F300i łączy potężny system magnesów neodymowych z 25-milimetrową kopułką tytanową, wytwarzającą kontrolowane i bardziej szczegółowe wysokie częstotliwości. Zintegrowany wewnątrz ochronnej osłony siatkowej jest kompensator strat fazowych, który opóźnia wyjście z określonych obszarów kopułki, aby uzyskać gładką i rozszerzoną odpowiedź.